Annika Lõhmus

“Passist reisipassini. Käsiraamat” – Annika Lõhmus

  • Kirjastus: Hea Tegu9789949581498
  • Lehekülgi: 260
  • Ilmumisaasta: 2017

Võib-olla täiesti võimalik, et juba kaks aastat tagasi ajasin ma seda raamatut raamatukogus taga, aga mingil kummalisel põhjusel ei suutnud ei mina ega ükski raamatukoguhoidja seda üles leida. Kuid nüüd sain selle kätte ning ahmisin kõik sõnad endale mõne tunni jooksul sisse. Infot oli küll palju, aga nõuanded lähevad kindlasti asja ette ning toredad lood elust enesest muutsid lugemise mõnusalt lustakaks.

Esimese hooga arvasin, et tegemist on lihtsalt ühe pika-pika nimekirjaga, mis on erinevate alateemade kaupa jaotatud. Noh, ehk veidi see seda ka oli, aga lustakad lood elust enesest ning iga punkti lahtiseletus muutis pildi hoopis teiseks. Mida teha enne reisi, millega arvestada, kuidas pere ette valmistada, kust saab parimate hindadega pileteid ja hotelle, mida kaasa võtta ning kõike muud, mis vähegi reisimisega seostub. Peale lugemist oled reisiekspert valmis!

Tutvustus raamatu tagakaanel:

„Passist reispassini“ on reisinippide käsiraamat nn tsiviliseeritud tavareisijale, kes pigem sõidab lennukiga, peatub hotellis või üürikorteris, šoppab hea meelega ning tutvub vaatamisväärsustega, linnakaart näpus. Siit leiab nii asjalikke näpunäiteid kui absurdseid lugusid elust enesest. Raamat sobib igale reisilembesele inimesele nõuandjaks ja meelelahutajaks.

Arusaadavalt ei ole seekord tegemist mingi seikluseid täis reisikirjaga, mis ka tutvustab külastatud maid. Raamat on pandud kokku küll erinevaid riike külastades, aga ei räägi konkreetselt igast riigist. Põhirõhk on ikka soovitustel, nippidel ning tähelepanekutel, mis peaksid tegema lugeja elu edaspidi reisima minnes lihtsamaks. Ei saa väita, et kõik nõuanded oleks ennekuulmatud, päris palju teadsin juba ise või olin läbi kogenud. Kuid kindlasti leidus ka neid, millele enne mõelnudki polnud ja mis kindlasti kõrva taha panen. Kasvõi erinevad veebisaidid või äpid, mis võivad olla reisisellidele tihti kasuks. Autor võtab lugejat kui tühja lehte ehk seletab lahti kõik vajaliku, mida üks reisile suunduv inimene teada võiks. Kohustuslik pole mitte miski, kõik on vaid soovitatav, et elu lihtsamaks, mugavamaks ning odavamaks teha. Sest olgem ausad, kui sul on raha ikka roppu kanti, siis sa väga sellistele reisidele ei ronigi, kus peab koguaeg ise mõtlema, tegutsema ning valvel olema. Siis sa juba maksad selle eest, et teised kõik ära teeks ning probleeme ei tekiks.

Aga tagasi meie raamat juurde – minule see meeldis ning tekkis ka kohe mõte, kellele võiks sellise kinkida ja kellele soovitada. Info on teoses üpris uus ja kaasaegne, mis mulle kohe eriti istub. Ei pea hakkama juurdlema, kas asi ka praegu toimib või kuidas nüüd tegutsema peab. Tõsi ta ju on, et informatsioon, tehnika ning üleüldse kogu maailm pidevalt uueneb, seega kui selliste raamatutega lagedale tulla, peaks olema edasiantav midagi väga kindlat, mis pikka aega ei muutu. Õnneks on autor sellele mõelnud ning ehk isegi pikemas perspektiivis, sest soovitusi on seinast seina – legaalsetest illegaalseteni.

Kes nüüd peatselt taas kuhugi reisile suundub, võiks siiski raamatule pilgu peale visata või isegi teele kaasa haarata, sest võin kindlalt väita, et teoses on vähemalt üks asi, mida sa enne ei teadnud. Suurenda oma silmaringi veelgi rohkem, ole kavalam ning naudi oma peagi saabuvat reisi!

 

APOLLO: https://www.apollo.ee/passist-reispassini.html

RAHVA RAAMAT: https://www.rahvaraamat.ee/p/passist-reispassini/1019612/et?isbn=9789949581498

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s