Lauren Kate

“Kirg” – Lauren Kate

  • Kirjastus: Pegasus
  • Lehekülgi: 352
  • Ilmumisaasta: 2015

Viimane eestikeeles ilmunud teos Langenute sarjast. Kaks järgmist osa on küll inglise keeles täiesti saadaval, kuid vaadates hetkel lugemist ootavate raamatute hunnikut riiuli peal, pean kurvastusega tõdema, et antud hetkel kolme esimese osaga Langenute sari ka minu jaoks piirdub. Kolmas osa oli küll etem kui teine, kuid siiski mitte piisavalt paeluv, et sarjaga kohe jätkata.

Tutvustus raamatu tagakaanel:

Luce oleks valmis Danieli nimel surema. Ta ongi seda teinud. Ikka ja jälle. Läbi aegade on Luce ja Daniel teineteist leidnud, olles siis jälle sunnitud piinarikkalt lahku minema: Luce sureb ja murtud südamega Daniel jääb üksi. Aga äkki see ei pea nii olema…
Luce on kindel, et miski – või keegi – mõnest varasemast elust saab teda praeguses elus aidata. Nii alustabki ta oma selle elu kõige olulisemat teekonda: ta rändab korduvalt ajas tagasi ja kogeb oma nahal armulugusid Danieliga, et leida viimaks viis, kuidas nende armastus kestma saaks jääda.
Cam ning inglite ja Väljaheidetute armeed üritavad meeleheitlikult Luce’i kinni püüda, aga keegi neist pole nii pöörane kui Daniel. Ta jälitab Luce’i läbi nende ühise mineviku, kartes samas, mis juhtub siis, kui Luce ajaloo ümber kirjutab.
Sest nende lõputult kestnud armastus võib hävida… igaveseks.

Raamat algab täpselt sealt, kus teine osa lõppes. Luce astus Kuulutajasse sisse ning alustab ulmelist, üpris segast ent siiski enneolematut ajareisi läbi mitmete riikide ning endiste elude. Kolm tuhat aastat, lugematu hulk elusid ja kaks armunud hinge, üks surematu ingel ning teine surelik tütarlaps, kes iga seitsmeteistkümne aasta tagant uues kohas uuesti sünnib. Needus vale otsuse teinud armunud ingli ja tema armastatu vahel – täpselt nagu igaüks aru võib saada.

Olgugi, et need maailmas ringi reisimised ja ajas rändamised teose alguses kergelt öeldes segaseks jäid (ehk mis nende eesmärk oli), siis üllataval kombel oli teos minu jaoks rohkem meelt mööda kui teine osa. Lool oli rohkem sügavust, lõpuks hakkas ka midagi looma. Ilmnesid vanad unustatud probleemid (ja nende põhjused), inglite omavahelised suhted (miks nad omavahe läbi saavad/ läbi ei saa) ja mis peamine – mis alguses toimus. Lugu läks selgemaks, häma ajamise asemel oli võimalik küsimustele lõpuks vastuseid saada.

Kogu teose vältel püüab Luce saada tõestust Danieli armastuse kohta, sest kui tegemist on needusega, võib arvata, et päris armastust seal taga ei pruugigi tegelikult enam olla. Eriti kui kogu saaga on kestnud kõvasti rohkem kui paar kuud või paar aastat. Otseloomulikult üritab Luce ka needuse põhjust välja nuputada. Iga eelmine elu, mida ta külastab, demonstreerib lisaks kirge täis armastusele neiu kurba saatust – eimillestki põlema süttimine otse Danieli silme all. Tekib küsimus – kumb on hullem, kas iga 17 aasta tagant surra ja alustada puhtalt lehelt või iga 17 aasta tagant vaadata pealt, kuidas su eluarmastus õõvastaval ja piinarikkal moel hinge heidab?

Väga palju on taaskord teoses kirjeldusi, paigad, asukohad, olukorrad. Venemaa, Itaalia, Inglismaa, Tiibet, Prantsusmaa, Maiade tsivilisatsioon, Hiina ning lõpuks muidugi Vana-Egiptus. Luce käib justkui läbi ajalooõpiku, mis üht pidi on metsikult põnev ja kaasahaarav, ent teisalt neiu enda nahaks küll olla ei sooviks, sest igal ajastul on neiul üsna suur roll. See-eest Daniel, kes armastatule muudkui järele tormab (aga alati ka hiljaks jääb) näitab end sootuks teisest küljest. Noormehest hakkab viimaks lausa kahju. Mõelda, mida kõike on nõus ta läbi ja üle elama, et veeta veidi aega koos armastatuga enne tolle tuhaks põlemist – see on pöörane! Õilis, veidike romantiline, ent üldpildis hullumeelne.

Teose lõpuks on enam-vähem selge pilt noorte armastusesaagast. Saab ka aimu, mis kõiki ingleid ees ootab ehk millest järgmistes osades võib juttu tulla – needuse põhjus on teada, nüüd on vaja see kuidagi murda enne kui on hilja. Kerge see olema ei hakka, mõni tegelane kannatab, mõni kindlasti kaotab midagi, aga suure tõenäosusega lõppeb lugu positiivselt. Ehk järjekordne ulmeline armastuslugu.

APOLLO: https://www.apollo.ee/kirg-0727790.html

RAHVA RAAMAT: https://www.rahvaraamat.ee/p/kirg/654289/et?isbn=9789949531790

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s