Petra Bock

“Mindfuck: armastus” – Petra Bock

  • Kirjastus: Pegasus
  • Lehekülgi: 208
  • Ilmumisaasta: 2021

Peale Tiina Tiituse meistriteost olid/on mul väga kõrged ootused ühe suheteraamatu osas. Lisaks sisule endale ootan lõbusust, autori enda lugusid ning midagi totaalset uut. Isiklikult ei suutnud ma midagi muud välja mõelda, mis veel puudu jäi, ning seetõttu polnud mul ka eriti suured ootused kõnealuse raamatu suhtes. Ent reaalsus oli hoopis midagi muud…

Tutvustus raamatu tagakaanel:

Mindfuck on igapäevane teguviis, millega inimesed end vaimselt saboteerivad. See teeb kõik, et me ei lubaks endale paremat elu ja elaksime allpool enda võimalusi. See töötab vastu ka kauneimale asjale maailmas – armastusele.  
Petra Bock kasutab mindfuck’i meetodit nii armastuse kui partnerluse valdkonnas ja näitab, kuidas me oma tundeid ja suhteid blokeerime. „Ma satun alati valede inimeste otsa …“, „Minu unistuste naist pole nagunii olemas…“, „Kui ta mind vaid armastaks, siis …“ Neisse lõksudesse langedes raiskame kogu oma potentsiaali, mida armastus meile võimaldaks.  
Raamat „Mindfuck: armastus“ selgitab lihtsalt ja näitlikult, mis inimesi armusuhetes kinni jooksutab ja kuidas need takistused edukalt ületada.

Suhteid on mitut erinevat tüüpi: perekondlikud suhted, sõprussuhted, tutvussuhted (töö, õpetaja-õpilane jms) ja romantilised suhted. Nende hoidmine ja nendega ümberkäimine on iga tüübi puhul erinev, ent on olemas mõningased põhitõed, mis aitavad suhteid hoida. Hoolimata tunnetest ja kasuteguritest tekib ikka siin-seal väikeseid ja suuremaid konflikte. Tihtipeale tekivad need probleemid kooskõladest, mida osapooled enamjaolt teise poole süüks peavad. Pindu nähakse teise silmas, aga kindlasti mitte enda omas. Armusuhetel on kombeks ka nö “mahajahtuda” ehk üks pool justkui tüdineb teisest või hakkab nägema rohkem puuduseid. Teose autor Petra Bock aitab nii lugejal kui ka oma klientidel suhteid paremini mõista, neid lahata ja parandada (mitte ainult suhet, aga ka inimest ennast). Nippe on mitmeid, aga üks kõige lihtsamaid on reaalsusele näkku vaatamine ehk oma tõeliste tunnete ja mõtete tunnistamine. Nii kummaline kui see ka pole, ei taha inimesed tihti endale tõde tunnistada või probleemide lahendamiseks sügavamale kui välispind laskuda. Bock selgitab isiklikel näidetel erinevaid juhtumeid, andes mõista kui lihtne asi tegelikut on.

Milleks tühine kisa ja kära, kui piisab vaid ausatest sõnadest ning enamus probleeme saanuks lahendatud mõne minutiga. Ent inimesed justkui armastavad draamat, mistõttu probleem jääb suures plaanis lahendamata ning kordub tulevikus taas. Arvan, et raamat seletab mõnusalt lahti kuidas nende olukordadega toime tulla ning mis on vajalikud sammud probleemi analüüsimiseks, lahendamiseks. Isiklikud lood on alati boonuseks, aitavad sul autoriga paremini samastuda, tuues loo lugejale paremini lähemale. Algus oli minu jaoks natuke krobeline ehk ei tahtnud miskipärast kohe vedu võtta. Kuid mida edasi (näidete esinemisel), seda paremaks hakkas minema. Ühtlasi demonstreerisid Bocki näited ühe suhetenõustaja tööd – kuidas aidata kliendil ennast ja suhet paremini mõista. Nõustaja ei surgi ja turgi, ei pane uusi mõtteid pähe ega lükka abivajajat endale meelepärases suunas. Selle asemel lükkab nõustaja mõtete “lumepallid” veerema, avades sügavamale laskumise uksed ja abivajaja keelepaelad. Geniaalne, kui võib mainida.

Isiklikult kulus raamatu läbivõtmiseks rohkem kui paar tundi. Jagasin lugemise lausa mitme päeva peale, kuna tegu pole tavapärase ilukirjandusteosega. Selliste raamatute puhul eelistan loetu “seedimist” ja seda ma ka enda jaoks tegin. Loetu lihtsus ja loogilisus aitavad analüüsida iseenda tegusid ja mõtteid, avardasid minu enda silmaringi ning korrigeerisid vaatevinklit selgemaks. Ehk ühesõnaga pani mõtlema ja aitas selgusele jõuda. Aitäh! Vaatamata mitte eriti kõrgetele ootustele on tegemist täiesti korraliku suhetealase käsiraamatuga, mis võimaldab lugejal oma olemasolevaid suhteid hoida ja tulevaseid paremini luua. Kui soovid suhtealaes abi (ei, tegu ei pea olema ilmtingimata armusuhtega) või mõtled nõustaja võtmise peale, siis kindlasti proovi teos järgi – siin pole mitte midagi kaotada, ainult võita!

PEGASUS: https://pegasus.ee/raamat/mindfuck-armastus

APOLLO: https://www.apollo.ee/mindfuck-armastus.html

RAHVA RAAMAT: https://www.rahvaraamat.ee/p/mindfuck-armastus/1509003/et?isbn=9789916160404

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s