Camilla Läckberg

“Hõbedased tiivad” – Camilla Läckberg

  • Kirjastus: Pegasus
  • Lehekülgi: 256
  • Ilmumisaasta: 2021

Pea aasta tagasi sattus minu kätte teos, mis tõmbas mu magnetiga maailma, millest varasemalt olin vaid kuulnud. Täpsemalt Rootsi krimikuninganna Läckbergi teoste maailma. Vaimustusin tol korral teoses lausa niivõrd, et lugesin seda poole hommikuni (jah, tegu oli tööpäevaga) ja hiljem kiitsin-soovitasin kõigile. Nüüd on lõpuks aeg järje käes ehk mis sai edasi peale suurt kättemaksu?

Tutvustus raamatu tagakaanel:

Camilla Läckbergi menuromaani „Kuldne puur“ järg on teie ees – laetud kättemaksudraama täis reetmisi, leppimist ja üllatavat avastust, et naiste võimetel ei ole piire… Ent seda vaid juhul, kui nad suudavad vana vaenu maha matta, et ühise eesmärgi nimel jõud ühendada.
Tema elu on turvaline…
Faye Adelheim on elu, mida ta elab, igati välja teeninud. Põgenenud vägivaldsest abielust, on ta oma ärist teinud globaalse kaubamärgi ning elab koos tütre ja lähimate võitluskaaslastega kaunis Itaalia villas.
Või nii ta arvas…
Faye elu keeratake pea peale, kui ootamatud probleemid tööl sunnivad teda Stockholmi naasma. Samal ajal põgeneb tema eksabikaasa vanglast. Nende kohtumine – varem või hiljem – on vältimatu.
Sellest saab tema elu võitlus…
Faye on perekonna kaitsmisel kõigeks valmis. Ent kui lapsepõlve tumedad saladused teda jälle kummitama hakkavad, peab ta võitlema, nagu ei iial varem, et tema sügavaimad hirmud teoks ei saaks…

Tutvustuse põhjal kujunes mul enne lugema asumist silme ette pilt sellest, kuidas Faye endine abikaasa Jack uuesti naiselt kõik tagasi võtab ning pettused paljastab. Arvatavasti oleks see päris suur põnts peategelasele, ent kuna tegu on nii süüdimatu ja segaseid tundeid tekitava karakteriga, oleks see ehk täitsa põnev vaatemäng olnud. Aga ei, midagi sellist tegelikult ei juhtunud, vähemalt mitte täpselt nii.

Jah, eksabikaasa põgenes. Jah, keegi üritas Faye nahka üle kõrvade tõmmata. Jah, keegi hakkas pettustega kaetud välispinda mõrasid lööma. Faye oli endiselt sama ligitõmbav ning vastikust tekitav nagu esimeses teoses – ma ei suuda siiani ära otsustada, kas ta meeldib mulle või mitte. Ilmselgelt ma kellegi temasugusega vastasseisu sattuda ei tahaks, samas koostööd teeks küll. Läbielamised ja saavutused on muljetavaldavad (ning loomulikult liiga head, et olla realistlikud), kuid teisalt häirib mind ikkagi moraali küsimus. Nagu esimeses teoses, tuleb ka teises juttu Faye lapsepõlvest. Elust, mida naine iga hinnaga püüab muudkui aina sügavamale maa sisse matta. Lugu on emotsionaalne, sünge ja ootamatu. Õudne. Ent kas see annab talle õiguse teha seda, mida ta nüüd teeb? Jah ja ei, oleneb kuidas võtta.

Läckbergi kirjutamiskunst on tõepoolest omaette stiil, mis vajab tunnustust. Kiidusõnad lendavad igas suunas, hoidkem alt. Detailsus on paigas (tegelaskujule ideaalselt omane, minusugusele muljetavaldav), tempo mõõdukas ja vastavalt vajadusele, emotsioonide skaalal kõik punktid kirjas, põnevus olemas. Ei saa ka mainimata jätta kaht erakordset seksistseeni, mis nagu säraküünlad loo seest välja paistavad. Väga bold move (positiivses mõttes loomulikult), keeruline on neid mitte märgata! Ainus, mis teosest puudu jäi, oli esimeses raamatus esinenud Chris ning tema šarm koos huumoriga. Faye kaljuna esinenud parima sõbranna puudumine oli selgesti märgatav ning olgugi, et asendusained hakkasid pinnale kerkima, polnud asi päris see. Pöördeid oli teoses rohkelt, mõned üllatused, mõned mitte-nii-üllatused. Tekkis muidugi taas küsimus, et mis asi see siis on, mis Revenge’i nii populaarseks teeb (toodetest on keeruline selget sotti saada, ka firma “kättemaksuhimuliste naiste” mõte pole loogiline), aga on, kuidas on, peaasi, et Faye maailmas toimib. Lõpp vajab samuti kiidusõnu – mitmed seotud otsad, paar lahtist otsa ja lausa vihje järgmisele osale? Kui nii, siis ootan pikisilmi, sest mida veel võib Faye minevikus leiduda – veel paar laipa?!

PS! Lastele ei soovita! 😉

PEGASUS: https://pegasus.ee/raamat/hobedased-tiivad

APOLLO: https://www.apollo.ee/hobedased-tiivad.html

RAHVA RAAMAT: https://rahvaraamat.ee/p/h%C3%B5bedased-tiivad/1570687/et?isbn=9789916160725

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s