Chris Ramsey, Rosie Ramsey

“Sh**ged. Married. Annoyed.” – Chris Ramsey, Rosie Ramsey

  • Kirjastus: Penguin Books Ltd
  • Lehekülgi: 336
  • Ilmumisaasta: 2020

Chris ja Rosie Ramsey on ühed tuntuimad taskuhäälingu tegijaid Inglismaa. Abielupaar, kes lahkab avalikult kõike ning kes lahutavad miljonite kuuljatate meelt nii endi kui teiste lugejate poolt sissesaadetud lugudega. Olen ka ise nende suhtelislt suur fänn ja tõele au andes ootasin antud raamatu lugemist juba hetkest, mil see esimest korda ilmus. Viimaks ometi sai kätte ka minu kord!

Tutvustus raamatu tagakaanel:

SH**GED.
Hitting the bars, necking drinks and necking strangers, stumbling home, one-night-stands, nightmare dates, thinking this one’s alright, ghosting, tears, more drinking, living off late-night chips.
MARRIED.
Meeting ‘the one’, weekends away, moving in, declaring life-long love, stags and hens, the perfect wedding, the honeymoon period, getting through the hard bits together, starting a family.
ANNOYED.
Can you close the bathroom door if you’re doing that? Sleepless nights, arguing about whose turn it is to change the baby’s nappy, toys everywhere, only having two drinks, still being hungover, wondering when it all stopped being easy.
Whether you’re sh**ged, married, annoyed, or all of the above, Chris and Rosie Ramsey write hilariously and with honesty about the ups and downs of dating, relationships, arguing, parenting and everything in between.

Täpselt nagu arvata võis on tegemist taskuhäälinguga sarnases formaadis kirjatükiga, kus Rosie ja Chris muljetavad vaheldumisi ning siin-seal algatavad uusi teemasid ja/või kommenteerivad oma taskuhäälingu fännide poolt saadetud lugusid, mida võiks siinkohal nimetada lausa parimateks paladeks. Rosie oli neid eralid raamatu jaoks kogunud, hoidnud ja olles nüüd nendega kursis, siis tõepoolest – olid ootamist väärt! (olgugi et mõne puhul ma siiani kahtlen, kas tegu on ikka pärislooga, mitte väljamõeldisega… liiga hullumeeldes lood!) Inimesed on ühed pöörased loomad ning täpselt nagu teevad päris loomad erinevaid jaburusi, teevad ka seda inimesed. Lihtsalt toetudes Darwini teooriale ning uskudes, et inimesed ajaga ikka arenevad ja õpivad, siis raamatusse trükitud ulmelised lood ei kergita mitte ainult kulmi, vaid kukutavad karbi päris lahti. Jah, need on tõesti nii pöörased! (analoogseid või lausa hullemaid lugusid võib leida vast Redditist)

Nautisin lugemist korralikult. Ning olles lugenud seda nii üksinda ruumis kui ka koos kaaslasega, võin kogetu põhjal soovitada üht – võimalusel lugege teost koos kaaslasega! Siin on rohkelt teemasid, mida omavahel arutada (vastavalt siis omast vaatevinklist) ning kindlasti õpid midagi uut oma kaaslase kohta juurde. Jah, lood on hullud, aga olgem ausad, kui sa neid teemasid muidu igapäevaelus ei puuduta, ei puuduta sa neid tõenäoliselt kunagi. Seega hea võimalus veidike mugavustsoonist välja astuda ja kaaslast paremini tundma õppida.

Kas tegu on raamatuga, mida võiks lugeda veel ja veel? Tõenäoliselt mitte. Kuid kindlasti tõstab see sul tuju ning algatab ootamatuid ja lõbusaid teemasid. Taskuhäälingute fännidel on kindlasti põnev lugeda Ramsey’de endi elust ning muiata/naerda kaasa nende lõbusatele lugudele. Mõjus lugemispala, hea ajaviide!

AMAZON: https://www.amazon.co.uk/ged-Married-Annoyed-Chris-Ramsey/dp/0241447127

WATERSTONES: https://www.waterstones.com/book/sh-ged-married-annoyed/chris-ramsey/rosie-ramsey/9780241447130

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s