Hayao Miyazaki

“Spirited Away Picture Book” – Hayao Miyazaki

  • Kirjastus: Viz LLC
  • Lehekülgi: 168
  • Ilmumisaasta: 2003

„Spirited Away“ või siis eestikeeles „Hingedest viidud“ on üks minu lapsepõlve lemmikmultikaid. Ja noh, siiani üks lemmikuid, mida võin vabalt vaadata iga kell. Kui raamatupoes kogemata „Spirited Away“ raamatut märkasin, kihutasin kohe riiuli juurde ning krahmasin selle endale – oi, ma olin õnnega koos! Päeva parim leid.

Tutvustus raamatu tagakaanel:

Based on the film by Hayao Miyazaki A children’s storybook that’s illustrated with color stills from the film, Spirited Away! This book tells the story of the new animated film from the director of Kiki’s Delivery Service and Princess Mononoke. Mom, Dad, and their daughter Chihiro are driving on their way to their new home. Chihiro isn’t excited to be attending a new school. Dad takes a wrong turn, however, and the family becomes lost in a forest. Eventually, they find their way to a strange abandoned amusement park. Chihiro wanders off and returns only to find out Mom and Dad have turned into pigs. Frightened as night falls, Chihiro discovers she’s in a world inhabited by ghosts, demons, and strange gods. A mysterious boy Haku helps her and tells her that to survive in this world, Chihiro must find work. She must go down to the boiler room and seek out an old man named Kamaji.

Raamat on multifilmi lühiversioon, täiesti üks ühele. Muidugi on tegemist korralikult koomale tõmmatud kokkuvõttega, ent kõik vajalik on olemas. Lisaks veel esimestel lehekülgedel olev tegelaste tutvustus koos piltide, nimede ja lühikese kirjeldusega. Viis pluss sellele, kes antud tutvustuse idee maha käis! Isiklikult leian, et selliseid võiks rohkem teha. Veidi küll reedab, aga annab lugejale hea aimu eesootavast, lisaks on võimalik igal ajal nö legendi piiluda, kui korra läheb meelest, kellega tegu on.

Nagu arvata võib, on kõik illustratsioonid samad, mis filmis. Ent mis minu meelest antud raamatu vahest veidi isegi etemaks teeb, on tõsiasi, et siin saad neid lummavaid joonistusi vaadata (või lausa vahtida) nii kuis süda lustib! Kordagi ei pea mängima mingit hullumeelset, kes elu eest üritab filmis õigel ajahetkel stop-nuppu vajutada, et ekraan seiskuks ning saaksid korrakski nautida kogu vaadet üksikasjalikult. Sest muidu kogu pilt pidevalt liigub ning igat pisiasja pole võimalik märgata (vähemalt normaalsete inimeste puhul). Ghibli joonisfilmid on omaette kunstiteosed ning detailide tase on täiesti omaette klass. Raamatus on kõik illustratsioonid puhtad, selged ning tip-top klaarid.

Pean tunnistama, et mul on siiani kimbatus kogu raamat leht lehe haaval seinale panna. No lihtsalt nii kaunid pildid! Olen selle raamatuleiu üle tohutult õnnelik ning soovitan seda kõigile, kel vähegi võimlus raamatule küüned taha saada! Igat senti väärt!

AMAZON: https://www.amazon.co.uk/SPIRITED-AWAY-PICTURE-BOOK-HC/dp/1569317968

WATERSTONES: https://www.waterstones.com/book/spirited-away-picture-book/hayao-miyazaki/9781569317969

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s