Kaleb Cooper

“The World According to Kaleb” – Kaleb Cooper

  • Kirjastus: Quercus Publishing
  • Lehekülgi: 224
  • Ilmumisaasta: 2022

Olles jõudnud otsusele hakata lugema ka kohalikku Inglismaa kirjandust, võtsin käsile raamatu, mis on verivärske ja mille autor pole kordagi reisinud oma koduriigist välja, rääkimata rongiga, laevaga või lennukiga sõitmisest. Jah, tegu on Jeremy Clarksoni telesaatest tuntud „sulase“ ja kohaliku farmeri Kaleb Cooperiga.

Tutvustus raamatu tagakaanel:

Introducing Clarkson’s Farm favourite Kaleb Cooper’s worldly wisdom on life’s big issues, from the difference between straw and hay to the importance of having a hair perm.
Chipping Norton’s celebrity farmer Kaleb Cooper has strong views on lots of things: sheep (‘suicidal morons’), Jeremy Clarkson (‘there are two types of farming, unless you count whatever it is Jeremy thinks he’s doing’), goats (‘they’re a proper good clear-up animal, they eat everything – no wonder they taste horrible’), New York (‘if it’s like London, where there are no tractors, that’s no good’) and more.
In The World According to Kaleb, he shares his thoughts on topics such as philosophy, celebrities and why farming is the best job in the world. He even tells us why the chicken crossed the road. Dubbed ‘the real star of Clarkson’s Farm’, Kaleb reveals his true, loveable, funny and down-to-earth self, with deadpan gags and unique observations that will have you crying with laughter.
Utterly hilarious, this is Kaleb as you’ve got to know him and love him on the hugely successful television series.

Raamat on ülesehitatud täiesti omamoodi kontseptsiooniga: on kindlad teemad, mida Kaleb üksipulgi läbi käib, avaldades oma vankumatut arvamust ning tuues välja omaenda lemmikud koos halvimate valikutega. Arusaadavalt pole tegemist mingi memuaari ega ilukirjandusliku teosega, vaid pigem kollekstioonidega ühe inimese arvamustest ja väljavaadetest meie eksisteerivale maailmale. Pean tunnistama, et raamat on suhteliselt pilkupüüdev ning läbimõeldud kujundusega, mis teeb selle läbilappamise nauditavaks. Juttu on umbes sama palju kui pilte, mõnikord jääb isegi mulje, et rohkem on kulutatud tinti kujundusele kui sisule. Olles aga vaadanud läbi nii Clarksoni Farmi esimese hooaja kui ka kuulanud mõningaid intervjuusid-taskuhäälinguid Kalebiga, siis ega tüüp eriti pika jutuga mees polegi. Pigem otse ja ausalt, seega pildid on siin puhtalt lugeja kasuks.

Ei saa väita, et tegu on mingi kirjandusliku meistriteosega, kuid kes otsib farmimaailma poolset sisendit või perspektiivi, siis antud teosest saab väga head näited. Võtkem või lambad, kes muidu nii nunnud ja pehmed paistavad. Tegelikkuses on nendega toimetulek puhas rist ja viletsus. Suitsiidsed idioodid, kelle elu eesmärk näib olevat vaid enesele otsa peale tegemine, pole vahet, kas see ümbritsevaid mõjutab või mitte. Isiklikult poleks ma kordagi selle peale tulnud või mõelnud, eelkõige muidugi seetõttu, et ma ei tööta igapäevaselt lammastega. Ent kui nüüd mõtlema hakata, on see täiesti tõsi (vähemalt nii palju kui olen lugenud, kuulnud ja oma silmadega näinud) – vaatamata oma nunnususele on nad parajad kapsad.

Samuti on keeruline väita, et raamat oma hinda väärt on (kui mitte arvestada seda värvitindi kulu, mis kõikide fotode printimise peale kulub), aga kui võimalik soetada see poole hinnaga või lausa läbi raamatukogu, siis täitsa tore lugemispala. Liigitaksin selle küll pigem pildiraamatuks, aga omamoodi tore igal juhul.

AMAZON: https://www.amazon.co.uk/World-According-Kaleb-Cooper/dp/1529424771

BOOK DEPOSITORY: https://www.bookdepository.com/World-According-Kaleb-Kaleb-Cooper/9781529424775?ref=grid-view

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s