Jeremy Clarkson

“Diddly Squat: ‘Til The Cows Come Home” – Jeremy Clarkson

  • Kirjastus: Penguin Random House UK
  • Lehekülgi: 240
  • Ilmumisaasta: 2022

Pean piinlikkusega tunnistama, et polnud seni ühtegi Jeremy Clarksoni teost veel jõudnud lugeda. Jah, ma omani paari, kuid mõlemad raamatud on seni oodanud oma aega. Olles viimaks enda jaoks esimese raamatuga maha saanud, olen justkui sõiduvees ning kohe kindlasti lähevad need kaua aega ootel olnud raamatud lähitulevikus loosi!

Tutvustus raamatu tagakaanel:

The seeds are being sown, the soil turned, the farm shop restocked – that’s right, it’s time for another riotous trip to Diddly Squat Farm with farmer-in-progress Jeremy Clarkson . . .
Welcome back to Clarkson’s Farm.
At the end of Jeremy’s first year in the tractor’s driving seat, Diddly Squat farm rewarded him with a profit of just £144. So, while he’s the first to admit that he’s still only a ‘trainee farmer’*, there is clearly still work to be done.
Because while he’s mastered the art of moaning about nearly everything, some of the other attributes required of a successful farmer prove more of a challenge.
Who knew, for instance . . .
That loading a grain trailer was more demanding than flying an Apache gunship?
That cows were more dangerous than motor-racing?
Or that it would have been easier to get planning permission to build a nuclear power station than to turn an old barn into a farm restaurant?
But if the council planning department and the local red trouser brigade seem determined to frustrate his schemes at every turn, at least he’s got Lisa, Kaleb, Cheerful Charlie and Gerald, his dry-stone-walling Head of Security to see him through.
Life on Clarkson’s Farm may not always go according to plan. There may not always be one. But there’s not a day goes by when Jeremy can’t say ‘I’ve done a thing’ and mean it . . .
* generous, in Kaleb’s view

Kui Top Gear sai läbi, algas The Grand Tour. Kui ka see viimaks läbi sai (mõningate eranditega), otsustas Jeremy liikuda sootuks teise valdkonda ning hakata talupidajaks. Maailmatuntud autode spetsialist otsustas lammaste, muda ning traktorite kasuks. Olgugi, et talupidamise teadmised on peaagu et nullilähedased, on Jeremy pealehakk piiritu ning nähes, et talu on endiselt püsti, loomad elus ning äri käib, siis ka igavene. Tegu on Diddly Squatile pühendatud teise raamatuga, kus Jeremy pistab rinda järjekordsele aastale oma farmis: nõmetsev ilm, raha, Brexit, ringkonnanõukogu, etteheited, globaalsed mured, hinnatõus, lollid lambad, Kaleb jpm. Nimekiri võiks olla lõputu. Clarkson leiab alati kedagi või midagi ärritamiseks või tögamiseks. Fakt.

Raamatu koosneb nagu pea kõik Clarksoni teosed lühikestest artikli-mõõtu lugudest, kus Jeremy pajatab läbielatust, oma mõtetest või lahkab järjekordset probleemi oma silmapiiril. Jutt on tabav, lööv ning otseloomulikult humoorikas. Lisaks on sulaselgelt aru saada, et tegu on autoriga, kes päevakajaste teemadega vägagi kursis – kõik suuremad probleemid, fiaskod ja uudiste-nähtused kumavad lugudes selgelt läbi. Tegin peale raamatu lugemist ka veidike teiste lugejate arvamustega tutvust ning pean nõustuma ühe oma lemmikkommentaariga: „Lühike, kuid nauditav raamat, mis ei ole väärt kirjastaja soovitatud hinda, kuid on väärt Amazoni tugevalt allahinnatud hinda.“ Sajaprotsendiliselt nõus.

Olen Amazonis näidatava Clarksoni Farmi sarja suur fänn ning pean tunnistama, et kohe kui olin esimese episoodi ära näinud, binge-watch’isime kogu esimese hooaja ühe nädalavahetusega läbi. Jep, see oli tõesti sedavõrd hea (vähemalt meie meelest)! Ootan pikisilmi uut hooaega ning kes pole sarja veel näinud, soovitan soojalt! Sest vaatamata oma sarkatsilistele ja vahel väga teravatele kommentaaridele on Clarkson toonud tähelepanu väga õigesse kohta ning see, et ta farmerite eest nii tugevalt võitleb, on märkimisväärne. Hea töö!

Lisaks tahaksin kiita illustraatorit nende humoorikate ent imeliste illustratsioonide eest. Lummav töö!

PS! Kas ma juba mainisin, et peale lugemist läksin kohe Amazoni ning tellisin Diddly Squati saaga esimese teose? Jep, kui juba, siis juba. 🙂

AMAZON: https://www.amazon.co.uk/gp/product/0241609526/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1

PENGUIN RANDOM HOUSE: https://www.penguin.co.uk/books/452453/diddly-squat-til-the-cows-come-home-by-clarkson-jeremy/9780241609521

WATERSTONES: https://www.waterstones.com/book/diddly-squat-til-the-cows-come-home/jeremy-clarkson/9780241609521

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s