Clare Mackintosh

“Viimane pidu” – Clare Mackintosh

  • Kirjastus: Pegasus
  • Lehekülgi: 455
  • Ilmumisaasta: 2022

Olles nüüdseks läbi lugenud juba tervelt kaks Mackintoshi teost (eesti keeles on avaldatud tänaseks kuus raamatut), sain au teha tutvust autori esimese krimisarja teosega. „Viimane pidu“ on esimene osa tulevasest krimisarjast, mis leiab aset Inglismaa ja Wales’i piiril ning peidab endas rohkelt saladusi kui ka mõrvajuhtumeid. Kõlab nagu hea sari, eks!

Tutvustus raamatu tagakaanel:

Keskööks on üks neist surnud. Hommikuks on nad kõik kahtlusalused . . . Teie ees on Sunday Timesi menuautori ja rahvusvahelise sensatsiooni vapustav esimene krimisari
Vana-aastaõhtul on Rhys Lloydi maja külalisi täis. Tema suvekodud Peegeljärve ääres on populaarsed ja ta on lahkesti kutsunud külarahva koos jõukate uute naabritega šampanjat jooma. Sellest tuleb unustamatu pidu. Ent mitte kõik pole siin tähistamismeeleolus. Keskööks hulbib Rhys surnuna järve jääkülmas vees.
Uusaastahommikuks on konstaabel Ffion Morganil terve külatäis kahtlusaluseid.
Siinne pisike kogukond on tema kodu ja seega on kahtlusalused tema naabrid, sõbrad ja pereliikmed – ja Ffionil on endalgi saladusi, mida kaitsta.
Kui igal sammul paljastub mõni uus vale, pole küsimus peatselt enam sugugi selles, kes oleks soovinud Rhysi surma… vaid selles, kes ta lõpuks tappis.
Nii paljude saladustega külas on mõrv kõigest algus.

On laip, on hunnik saladuseid ja terve küla täis inimesi, kel igal ühel põhjust hukkunu surma soovida. Ja kui juhtumit pannakse uurima politseinikud, kes just hiljuti valenimede all üheöösuhtena koos voodisse heitsid, on tögamine, piinlikkus ning huumor tagantud. Ühtlasi esimene teos, kus Mackintosh nii palju huumorit kasutab – lahe! Tuleb täitsa kenasti välja! 🙂

Mäletan hetke, kui raamatu tulekut esimest korda mainiti. Olin suuresti põnevil, eelkõige just seetõttu, et olin hiljuti teinud tutvust autori esimese teosega (minu jaoks) ning olin meeldivalt üllatunud. Seega raamatut viimaks füüsiliselt käes hoides olin ääretult põnevil… lausa nii põnevil, et pidin veidi aega ootama enne, kui päriselt suutsin lugema hakata. Veider, aga tõsi. Ent kui viimaks lugemisega alustasin, lugesin kaaneni välja. Jah, pea pool päevast läks selle alla, kuid sain loetud ning võin kinnitada, et aeg sai hästi veedetud – mulle meeldis!

Raamat on kokku pandud nii eri tegelaskujude kui aegade lõikes. Muidugi on olemas suheteraskustes vaevlev peategelane ning tema nö truu kaaslane omade piinadega, kuid nii nagu korralikus külas ikka asi käib, jutustavad tegelased ise oma lugu. Päris mitmel korral saab seeläbi otse pange joosta. Autor mängib nii tegelaste kui lugejaga. Võib-olla on mõned osad, mis otseselt midagi erilist juurde ei andnud, kuid toetasid siiski põhilugu ja lisasid vahetäiteid tervikule. Ehk jah, raamat võinuks veidi õhem olla, kuid isiklikult leian, et sobib ka sellisena nagu on. Mulle väga meeldib, kui autor suudab lisaks põnevale loole ka mõnusa atomsfääri tekitada, ja seda siin kindlasti tehti.

Üks, mis kindel – on rohkelt sõnu, mida ma hääldada ei suutnud. Muidugi ei loe ma raamatuid kõva häälega ette, kuid tavaliselt võõrsõnu või muidu huvitavaid sõnavigureid kohates kastan ikka keele korra märjaks. Antud juhul pidi keel sõlme minema. Seega kui järgmisel osal oleks lehekülgede allservas näiteks kõikide kõmri sõnade, lausete hääldus olemas, oleks väga tänulik! 🙂

Ootan põnevusega juba järgmist osa!

PEGASUS: https://pegasus.ee/raamat/viimane-pidu

APOLLO: https://www.apollo.ee/viimane-pidu.html

RAHVA RAAMAT: https://rahvaraamat.ee/p/viimane-pidu/1719447/en?isbn=9789916161425

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s